Schule Art

Reference

O výstavách, sympoziích, realizacích SchuleArt

Sochařské sympozium - Divadlo Kontinuo rok 2017

V roce 2017, se umělec účastnil sympozia Divadlo Kontinuo, které se konalo v obci Malovice, nedaleko Jihočeského města Vodňany. Na tomto sympoziu vytvořil Bc. Ivan Pešek dřevěnou plastiku s názvem Zlaté koryto. Toto dílo je trvale umístěno na návsi obce Malovice. Sympozium se konalo za podpory Jihočeského kraje.

Malířské symposium – Po stopách Vincenta van Gogha 2018

 V roce 2018, se umělec účastnil sympozia, které se konalo ve Francii v malebné vesničce Saint Rémy de Provence, v  oblasti Provence. 14 umělců z Čech, tvořilo svá díla přesně v místech, kde působil umělec Vincent van Gogh. Celé sympozium bylo zakončeno autorskou výstavou konanou ve vesničce Saint Rémy de Provence.

Sochařské sympozium - Obři z trávy 2018

 V roce 2018, se Bc. Ivan Pešek účastnil uměleckého sympozia, které se konalo v areálu ZOO Hluboká v Hluboké nad Vltavou. Téma sympozia bylo Obři z trávy. Umělec vytvořil dřevěnou plastiku s názvem Nosorožík Kapucínek. Plastika je trvale umístěna v areálu ZOO Hluboká.

Sochařské sympozium - Obři z trávy 2019

 V roce 2019, se Bc. Ivan Pešek účastnil dalšího ročníku uměleckého sympozia, které se konalo v areálu ZOO Hluboká v Hluboké nad Vltavou. Téma sympozia bylo Obři z trávy. Umělec vytvořil dřevěnou plastiku s názvem Beruška. Plastika je trvale umístěna v areálu ZOO Hluboká.

Mraveniště – stálá zážitková výstava

Autorem  Mraveniště je výtvarník Vladimír Větrovský, který na něm pracoval s firmou Hřiště pod Květinou, pod vedením majitele společnosti Bc. Ivanem Peškem. Na stavbu veškerých objektů použili více než deset kubíků dřeva. Nevzali ho v lese, ale zrecyklovali staré nepoužívané palety. Vytvořili opravdové mistrovské dílo.